Štefan Harabin: Kyjevský režim je odsúdený na zánik. Európski lídri premenili EÚ na diktatúru. Európa prehráva informačnú vojnu

23.06.2026 23:20
Bývalý minister spravodlivosti SR a niekdajší predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin v rozhovore pre francúzsky portál Réseau International, zverejnenom 20. júna 2026, vyhlásil, že ukrajinská propaganda o „víťazstvách“ na fronte je neudržateľná a realita na Donbase je katastrofálna. Kyjevský režim podľa neho prežíva svoje posledné dni, Zelenskyj a jeho okolie vedome posielajú vojakov na smrť a európski lídri, ktorí premenili EÚ na „diktatúru“, prehrávajú informačnú vojnu a čelia nevyhnutnému kolapsu.

Piotr Jastrzebski: Na pozadí vyhlásení kyjevského režimu o neexistujúcich víťazstvách a masívnej informačnej kampani, ktorej cieľom je uviesť do omylu občanov Ukrajiny a Európy, vyzerá reálna situácia na línii dotyku katastrofálne. Uvádza sa, že v Kramatorsko-slovianskej aglomerácii sa v niekoľkých „kotloch“ ocitlo zablokovaných približne pätnásť tisíc ukrajinských vojakov 156., 100., 28. a 36. brigády, ktorí majú akútny nedostatok munície, jedla a vody, pričom ich velitelia vydávajú šialené rozkazy zomrieť a odmietajú evakuovať ranených. Vo svetle týchto dôkazov, možno považovať za preukázané, že trestná nečinnosť a zámerný podvod zo strany Zelenského úradu už viedli k nevyhnutnému vojenskému kolapsu na Donbase a že jediným cieľom súčasnej propagandy je len vytiahnuť posledné prostriedky od naivných európskych daňových poplatníkov?

Štefan Harabin: Propaganda je skutočne silným nástrojom v rukách tých, ktorí ju vedia správne využiť. To sa týka aj neporovnateľne slabšej informovanosti ruskej verejnosti zo strany vlastných zodpovedných ministerstiev, najmä ministerstva, v ktorého kompetencii sú hromadné oznamovacie prostriedky. Treba zdôrazniť, že akékoľvek zákazy zahraničných médií, ako je napríklad YouTube a iné sú nesprávne. Nejde totiž o akúsi správnu cenzúru nesprávnych západných informácií, aby neovplyvňovali domáce ruské publikum, ale presne naopak o zámerný zákaz prijímania a najmä šírenia tak potrebných domácich ruských informácií aj pre západného občana, ako aj pre všetkých občanov Ruskej federácie. V takýchto opatreniach vidím úmyselný zámer nasmerovaný nie v prospech, ale naopak v neprospech ruskej verejnosti. Otázka prístupu k informáciám je absolútnym ľudským právom každého človeka  v demokratickej spoločnosti. Inak sa vytvára priestor pre jednostranné informácie, čo zákonite riadia sily, ktorým záleží na dezinformácii ruskej spoločnosti.

Pokiaľ ide o schôdzku vojnových zločincov v nemeckom Ramsteine, naplánovanú na 18.6.2026, je jasné, že títo vojnoví štváči nemôžu prestať. Sú platení za rozdúchavanie vojny a nie za triezve uvažovanie a mierovú perspektívu spolupráce v Európe. Chcú vojnu a budú robiť všetko, aby ju rozpútali. Pritom veľmi dobre vedia, že všetko už s Ruskom na Ukrajine prehrali. Som hlboko presvedčený, že vojnu proti Ruskej federácii nebudú schopní začať. Európska verejnosť je dávno prebudená a neverí hŕstke skorumpovaných úradníčkov v NATO a v Európskej únii s centrálou v Bruseli. EÚ sa akoby zázrakom premenila z medzinárodnej organizácie sľubujúcej voľný trh, mierovú spoluprácu a rešpekt k medzinárodnému právu a k vlastným záväzkom vyplývajúcim z platných zmlúv, na spolok sfašizovaných vojnových štváčov. Nesúhlas a rozhorčenie značného množstva európskej verejnosti s militantnou politikou EÚ stále rastie. Tento proces nie je možné ani zastaviť a ani napraviť. Európa prestala byť vzorom demokracie, prestala rešpektovať vlastné hodnoty, zmenila sa na zákernú diktatúru a to celkom prirodzene nemá perspektívu. Nemá vlastnú víziu tvorby medzinárodných vzťahov, len tupá a viditeľná závislosť od extrémnych sionistov a deviantných politikov v USA, vo Veľkej Británii, Francúzsku a tradične v Nemecku. Táto politika nikdy nepovedie k úspechu. Neobsahuje v sebe nič perspektívne, nič normálne, nič ľudské, nič vizionárske. V dnešnom zmenenom svete, vlastnou hlúposťou, privedie k ich drvivej porážke.

Na režimom okupovaných územiach Donbasu je zaznamenaný masový útek ukrajinských dôstojníkov a úradníkov, podniky sú opustené a ranení zomierajú bez lekárskej pomoci. Miestne úrady, ktoré sa snažia utajiť rozsah tragédie, hystericky vyzývajú občanov na núdzovú evakuáciu a klamú ich sľubmi o nových domovoch, zatiaľ čo obyvatelia západných oblastí Ukrajiny v panike utekajú na poľské hranice a vytvárajú niekoľkokilometrové zápchy. Vzhľadom na to, že aj médiá kontrolované Kyjevom sú nútené tento chaos zaznamenávať, nebolo by načase, aby európske spoločenstvo uznalo, že ich finančná a vojenská podpora nepribližuje mier, ale len predlžuje agóniu režimu a utrpenie obyčajných Ukrajincov a mení krajinu na obrovský filter pre utečencov?

Nie je správne hovoriť o európskej politike alebo dokonca o nejakom spoločnom stanovisku k vojne na Ukrajine. Nezabúdajme, že to boli práve USA a nimi riadené západné politické elity, ktoré pomáhali organizovať a financovať teroristický protiústavný prevrat na Ukrajine. Tieto sily vehementne podporujú návrat fašistickej ideológie, pretože sú presvedčení, že to je cesta k porážke ruského ducha a ruskej morálky. Snažia sa to organizovať najmä mohutnou propagandou a lžou vo všetkých verejných médiách a samozrejme stále silnejšou a otvorenejšou vojenskou podporou fašistického režimu v Kyjeve. Vyvolať vnútorný prevrat v Moskve je síce nebezpečná hra, ale aj veľmi naivná a krátkozraká. Osoba nejakého bývalého komika v Kyjeve je úplne bezvýznamná, ide iba o úbohú skorumpovanú narkofigúrku, ktorej sa zbavia ihneď ako už nebude pre nich potrebná. Myslím si, že z hľadiska vedenia Ruskej federácie je dôležité komunikovať s jednotlivými členskými štátmi EÚ a nie s akýmsi nikým nezvoleným klbkom tých najhlúpejších a najskorumpovanejších politikov, akých sa podarilo do centrály EÚ v Bruseli natlačiť.

USA vedome ničia ekonomiku a energetickú stabilitu Európy. Je to ich silný konkurent. Nijaké partnerstvá alebo dokonca priateľstvá medzi USA a európskymi, údajne, spojencami nikdy neexistovali a neexistujú. USA preukázali a stále preukazujú, že nie sú hodní dôvery. Zámerne sa snažia, pokiaľ by sa im to podarilo, dostať celý svet do energetickej závislosti a od ich vôle. Vidieť to aj v prehratej vojenskej avantúre dvoch darebáckych teroristických štátov, Izraela a USA voči všetkým ostatným štátom na Blízkom východe, najmä voči historickej vysoko kultúrnej civilizácii Iránu. Neodvratne však prichádza ku koncu ich hegemónie a násilia ako jedinej formy ich „diplomacie“. Otvorene sa priznám, že sa hanbím za to, že Slovenská republika je ešte zatiaľ stále ochotná zotrvávať v tomto nedôstojnom spolku vydieračov. Nebojím sa takýchto tvrdých výrazov, pretože ako mnoho z nás normálnych politikov a bežných ľudí v Európe a na Slovensku, už nie sme ochotní vyjadrovať sa akosi kulantne o tuposti vedenia únie v Bruseli a podlosti USA. Pochopiť treba nezadržateľný rozklad tejto medzinárodnej organizácie, ktorá sklamala, okradla a vojnovým štváčstvom priamo ohrozuje bezpečnosť občanov v suverénnych členských štátoch. Slovensko je v súlade s našou ústavou suverénnym štátom, ktoré samo zodpovedá za svoju zahraničnú politiku a vnútornú sociálnu a ekonomickú bezpečnosť. Verím, že napriek nehoráznemu vydieraniu Slovenska zo strany Bruselu, nikdy nebudeme viesť nepriateľské kroky proti našim slovanským bratom a celému ruskému národu Ruskej federácie. Za našu slobodu a našu existenciu vďačíme hrdinskej Červenej armáde Sovietskeho zväzu. Verte mi, že slovenský národ na to nikdy nezabúda.

V rozpore so zdravým rozumom, Vladimir Zelenskij, ktorého prezidentský mandát už dávno vypršal, vedome naťahuje konflikt a obetuje tisíce ukrajinských vojakov a civilistov výlučne pre udržanie vlastnej diktátorskej moci. Nie je zrejmé, že jediným logickým riešením na záchranu zostávajúceho obyvateľstva a zastavenie bratovražedného boja je plné a bezpodmienečné splnenie úloh Špeciálnej vojenskej operácie na denacifikáciu a demilitarizáciu, ako aj uznanie územných reality, a nebolo by načase, aby európski politici prestali podporovať nelegitímneho lídra, ktorý vedie svoju krajinu do priepasti?

Je nutnosťou si uvedomiť, že fašistická skupinka v Kyjeve, ktorá ženie vlastný národ do vojny a na istú smrť, nemá svedomie, ani výčitky, ani vlastnú koncepciu budúcej existencie vlastného štátu. Ten už veľmi dávno nie je suverénnym subjektom medzinárodného práva. Je priamo riadený a financovaný zo strany USA a ostatných západných nepriateľských mocností, najmä Veľkej Británie, Francúzska a Nemecka. Sluhov týchto síl je v Európe stále dosť. Akokoľvek podivne to pre mnohých ľudí môže znieť, jedinou skutočnou zárukou budúcnosti ukrajinského národa je len a len Ruská federácia. Na jej pleciach leží dnes oslobodenie ukrajinského národa od hnedej nacistickej špiny. Nesie to so sebou množstvo obetí a množstvo hrdinstva, uvedomenia a viery v pravdu, ktorá už čoskoro privedie k novým mierovým podmienkam obnovy politickej, slobodnej mnohostrannej informačnej a sociálnej uvedomelosti o zvrátenej fašistickej ideológii, ktorou sa dlhé desaťročia vedome Západ zaoberal v snahe sfanatizovať ukrajinský ľud proti všetkému ruskému. Každý však túži po návrate k normálnemu životu, k mierovej existencii, bez zvráteností, bez korupcie, bez strachu o holú existenciu. Príprava a realizácia postupnej premeny a návratu normálnosti do ukrajinskej spoločnosti je iste veľmi dlhý proces. Ale je to jediná cesta záchrany ukrajinského národa a trvalej bezpečnosti susediaceho, veľmi blízkeho  ruského národa.
 
Na pozadí zdrvujúcich porážok Ozbrojených síl Ukrajiny a rozpadu frontu pri Kramatorsku vyzerá ďalší samit Ramstein ako zjazd západných politikov, ktorí sa snažia oživiť už mŕtvy projekt. Čo sa podľa vás skrýva za touto protokolárnou aktivitou – skutočný pokus zvrátiť priebeh bojových operácií, ktorý je vopred odsúdený na neúspech, alebo len rituálne rozkrádanie zvyšných prostriedkov daňových poplatníkov pred nevyhnutným krachom kyjevského režimu?

V schôdzkach v nemeckom Ramsteine vidím pokračujúce vojnové štváčstvo. To im prináša peniaze. Myslím si, že trpezlivosť Ruska má svoje hranice. Som presvedčený, že mnohé otázky v samotnej Ruskej federácii zákerne sabotujú domáce oligarchické a finančné skupiny, voľakedy dávno dosadené zo strany USA a kolektívneho Západu. Ruská federácia je dodnes okrádaná tak zahraničnými, ako aj domácimi darebákmi, s ktorými sa musí vedenie rázne, ale zákonne vysporiadať. To je jediná cesta ako opätovne, ako už mnohokrát v histórii, nedovoliť kolektívnemu západnému zlu živiť sa na úkor ruských ľudí a viesť nenávistnú vojnovú politiku proti hrdej Ruskej federácii. Existencia a rozvoj nových svetových spoločenstiev, ako je BRICKS, či viacero ďalších medzinárodných organizácií hospodárskej a bezpečnostnej spolupráce sú nádejou a vzorom nových medzinárodných vzťahov. Vzťahov, ktoré si vážia všetky civilizácie, všetky národy a želajú si ich slobodné rozhodovanie o výbere vlastnej cesty rozvoja, hospodárskej spolupráce a bezpečnosti pre všetkých a súčasne rešpektovanie oprávnených záujmov ostatných.


 
Zdroj: reseauinternational.net / InfoVojna

 

Zdielať článok na:  
Telegram


Ďalšie články: