VIDEO: „Jedna odplata za všetkých“. Iránom zverejnené video symbolicky zobrazuje obete amerického imperializmu - domorodí Američania, Hirošima, Vietnam, Jemen, Pásmo Gazy, Epsteinova sieť a Irán. Diabla nakoniec zničí iránska raketa

25.03.2026 16:00
Iránom zverejnené video vygenerované umelou inteligenciou symbolicky zobrazuje obete amerického imperializmu o spravodlivú odvetu - raketou smerujúcou na newyorskú Sochu slobody, ktorá sa premenila na symbol diabla.

Pozitívny spirituálny význam osvietenia a slobody stvárnený v Soche slobody v New Yorku (oficiálne Liberty Enlightening the World), držiacej Deklaráciu nezávislosti USA, degradoval na temnotu a otroctvo, tým, že odkaz zakladateľov Spojených štátov bol za ostatné desaťročia hrubo Američanmi pošliapaný, keď základné ľudské práva (právo na život, slobodu a hľadanie šťastia) sú ignorované a tyrania (rovnako ako počas panovania britského kráľa Juraja III.) nabrala na sile. Spirituálne lúče na hlave Sochy Slobody evokujú svätožiaru a šírenie svetla do všetkých smerov. Pozitívna symbolika rímskej bohyne Libertas sa však v iránskom ponímaní vytratila, pochodeň prinášajúca svetlo zhasla a hlava rímskej bohyne sa zmenila na jednu z najmocnejších pekelných entít - Baala (Belzebuba), resp. Satana alebo knieža démonov, ktoré je hlavným súperom židovského Boha (Hospodina). Irán tým symbolicky odkazuje na potrebu zničiť sionizmus, diabolské sily pôsobiace v pozadí a vrátiť na Zem Svetlo.

Viac vo videu:

 

 

Ruský filozof Alexander Dugin nedávno vo svojom článku TU definoval súčasný geopolitický konflikt ako metafyzický boj medzi „Civilizáciou Svetla“, reprezentujúcou tradíciu a duchovné hodnoty, a „Civilizáciou Temnoty“, stelesnenou radikálnym západným liberalizmom a technokraciou. Dugin vyzýva k voľbe strany v tomto boji, ktorý vníma ako zrážku medzi multipolárnym svetom a unipolárnym globalizmom, pričom Rusko označuje za silu zabraňujúcu totálnemu rozkladu.

Dugin vo svojom článku ďalšom článku „Irán a osud civilizácie“ vykresľuje Irán ako kľúčovú „civilizačnú silu“ stojacu proti západnému liberalizmu a obhajuje jeho rolu ako jadra novej islamskej civilizácie.

Tvrdí, že západné koncepty ako mesiáš či vzkriesenie majú pôvod v perzskom zoroastrizme, pričom súčasný konflikt vníma ako metafyzický boj, v ktorom je víťazstvo Iránu eschatologickou nevyhnutnosťou.

Členovia ultraortodoxnej antisionistickej skupiny Neturei Karta sa v septembri roku 2007 v New Yorku stretli s vtedajším iránskym prezidentom Mahmúdom Ahmadínedžádom. Delegáciu viedli poprední predstavitelia hnutia, vrátane rabína Moshe Dov Bera Becka a hovorcu Yisroela Dovida Weissa. Pravoverní Židia pri tejto príležitosti vyslovili odpor voči sionizmu a vyjadrili iránskemu lídrovi vďaku za jeho láskavý prístup k židovskej komunite a celému ľudstvu.

Skupina potvrdila svoj postoj, že existencia sionistického Štátu Izrael je v rozpore s Tórou a ocenila Ahmadínedžádovo rozlišovanie medzi judaizmom a sionizmom.

„Prezident je jedným zo svetových lídrov, ktorý je vzorom vo svojom pochopení rozdielu medzi judaizmom, ktorý je o spiritualite, náboženstve a službe Bohu a protikladnom konceptu sionizmu, ktorý je materialistický, v základe bezbožný a ktorého cieľom je len nacionalizmus, čo je jasne zakázané v Tóre. Judaizmus od Židov vyžaduje, aby boli pokorní. Aby boli lojálni občania každej krajiny, v ktorej žijú. Sionizmus sa zrodil pred 100 rokmi, a od jeho zrodu boli proti nemu všetky rabínske autority,“ vysvetlil Yisroel Dovid Weiss.

Viac v článku a videu TU.


Zdroj: InfoVojna

Zdielať článok na:  
Telegram


Ďalšie články: